Povijesti Podcasti

USS Toucey (DD-282)

USS Toucey (DD-282)

USS Toucey (DD-282)

USS Toucey (DD-282) bio je razarač klase Clemson koji je služio s Atlantskom flotom i izviđačkim snagama 1920-ih prije nego što je rashodovan zbog jako istrošenih kotlova.

The Toucey dobio ime po Isaacu Touceyu, tajniku mornarice od 6. ožujka 1857. do 3. ožujka 1861. godine.

The Toucey položena je u dvorištu Squantum u Betlehem Shipbuilding Corp 26. travnja 1919. i pokrenuta 5. rujna 1919. kad ju je sponzorirala gospođica Elizabeth Alden Robinson. Ona je primljena u rad 9. prosinca 1919., a nakon što se njezina potresna krstarica pridružila diviziji 42, Flotili 7, eskadrili 1 Atlantske flote. Sljedećih nekoliko godina sudjelovala je u standardnom obrascu života Atlantika, ljeta provedena djelujući duž istočne obale SAD -a, a zime na Karibima. Također je sudjelovala u godišnjim koncentracijama flote.

Do 1. siječnja 1922. premještena je u diviziju 25, eskadrilu 9 Atlantske flote, i djelovala je u pola komplementa. Do 1. siječnja 1923. vratila se u punu proviziju i pridružila se novoosnovanoj Izviđačkoj snazi, gdje je provela ostatak svoje karijere.

Krajem 1926. otputovala je u posjet europskim vodama, koji je trajao do svibnja 1927., iako je datum njezina povratka u Europu nejasan.

Godine 1927. fotografirana je u francuskoj pomorskoj bazi u Toulonu. Stranica Povijest američke mornarice također ima odlomak iz Plymouth Weekly News koji prikazuje časnike iz Toucey i Breck posjetu spomen obilježju zapovjedniku Williamu Henryju Allenu, USN, u neodređenom ponedjeljak. Posjet je bio vezan za Dan sjećanja, koji se tada obilježavao 30. svibnja, što je bio ponedjeljak 1927. Frustrirajuće je to što isječak ne uključuje datum, ali Breck bio u europskim vodama u svibnju 1927., ali ne i prethodne godine.

Nakon njezina povratka iz Europe Toucey pridružio se razaračima Scouting Force sa sjedištem u Norfolku u Virginiji.

1929. zapovijedao joj je kapetan Charles Adair, koji je bio u sastavu vrhovnog zapovjednika azijske flote SAD -a kada su Japanci napali, pobjegli iz Corregidora, sudjelovali u kratkoj obrani Jave, pomogli u izgradnji američkih pomorskih snaga u Zapadnoj Australiji, a zatim je služio kao službenik za planiranje i operaciju Sedmih amfibijskih snaga tijekom iskrcavanja na Novoj Gvineji, Novoj Britaniji, zadivljujućim otocima i Filipinima.

U proljeće 1930. preselila se u Philadelphiju kako bi se pripremila za inaktivaciju. Dana 1. svibnja 1930. Toucey bio je izvan pogona u Philadelphiji. Njezino ime izbrisano je s popisa mornarice 22. listopada. Bivši razarač prodan je 17. siječnja 1931., a otpisan negdje 1934.

Potis (standardni)

1.190t

Pomak (opterećen)

1.308 t

Najveća brzina

35kts
35,51 kt pri 24 890 šp pri 1 107 t na probi (Preble)

Motor

Zupčaste cijevi Westinghouse s 2 osovine
4 kotla
27,000shp (dizajn)

Domet

2.500 nm pri 20 kts (dizajn)

Duljina

314ft 4 inča

Širina

30 stopa 10,5 inča

Naoružanje

Četiri pištolja 4in/ 50
Jedan pištolj 3in/23 AA
Dvanaest torpeda od 21 inča u četiri trostruka nosača
Dvije dubinske staze punjenja
Jedan projektor dubinskog punjenja Y-Gun

Komplement posade

114

Pokrenut

5. rujna 1919

Pušten u rad

9. prosinca 1919

Otpisano

1934


Gledaj video: USS Hull DD-945 Morphing to its Demise on April 7th, 1998. (Siječanj 2022).